Wynajęcie kwater pracowniczych w Opolu

Gdy skończyłem szkołę średnią pozostałem dalej w domu rodzinnym. Z braku większej ilości gotówki nie mogłem przeprowadzić się do swojego mieszkania, lecz znalazłem zajęcie w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów mieście.

Komfortowa kwatera pracownicza w Opolu

kwatery pracownicze opoleRazem ze mną, do zakładu przetwórstwa przyjęto także mojego młodszego brata, zatem początkowo było nam raźniej, gdy dojeżdżaliśmy do fabryki razem. Z biegiem czasu jednak, codzienne dojazdy wykańczały nas finansowo, a nie było nas wówczas stać na samodzielne lokum. Z pomocą przyszli inni koledzy z zakładu, którzy pomogli zorganizować niedrogie pokoje. Jeżeli chodzi o kwatery pracownicze Opole miało dużo do zaoferowania. Udało nam się znaleźć odpowiednie lokum w bardzo atrakcyjnej cenie. Pokoje znajdowały się w miłym pensjonacie, a właściciele obiektu byli bardzo pomocni i sympatyczni. Od tego momentu, czas wolny pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem spędzałem w wynajętym przez siebie pokoju jednoosobowym, a łazienkę dzieliłem wspólnie z bratem. W pokoju znajdowało się wygodne łóżko ze świeżą pościelą, telewizor z dostępem do wielu kanałów cyfrowych, a także mały stolik z krzesłem oraz pojemna szafa na ubrania. Byłem bardzo zadowolony z warunków, ponieważ po ciężkim dniu pracy miałem możliwość komfortowego wypoczynku. W naszych pokojach znajdował się także aneks kuchenny, który został wyposażony w czajnik, podstawowe sztućce i naczynia. Na kuchence gazowej mogliśmy przygotowywać posiłki, a ogólnodostępna mikrofalówka bardzo ułatwiła nam funkcjonowanie. Jakiś czas później, dzięki zarobionym i zaoszczędzonym pieniądzom wynająłem mieszkanie, lecz w dalszym ciągu odwiedzałem swoich kolegów w pracowniczym pensjonacie.

Wspólnie z bratem zamieszkaliśmy w pokojach w bardzo ładnym pensjonacie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oszczędziliśmy dużo pieniędzy, a cotygodniowe powroty do domu rodzinnego stały się dla nas formą odpoczynku. Byłem zadowolony z warunków, w jakich mieszkałem i do dziś miło wspominam ten czas.