Wynajem sali weselnej. Na co zwrócić uwagę?

Wynajem sali weselnej to pierwszy krok rozpoczynający przygotowania do tego szczególnego wieczoru i nocy. Krok bardzo istotny, od tego, bowiem jaka sala weselna będzie przez nas wybrana zależy bardzo wiele. Nie do końca spełniająca oczekiwania, źle położona, zbyt mała lub zbyt duża może przyczynić się do tego, iż wesele nie będzie takie jak być powinno. W ładnej, odpowiednio wyposażonej sali weselnej, dużo łatwiej urządzić udane wesele.

hotel2Poszukując sali do wynajęcia, niekiedy stajemy przed problemem – na co przy wynajmie sali zwrócić uwagę? Wielu odpowie, że istotne są koszty. Owszem. Kryteriów jest jednak co najmniej kilka, warto wymienić najważniejsze.

Lokalizacja.

Aby nie utrudniać gościom weselnym dojazdu do miejsca, w którym będzie odbywać się wesele, warto postawić na salę weselną w dobrej lokalizacji. Oczywiście sala bankietowa nie musi znajdować się w centrum miasta, wynajęcie takiej sali, bowiem zawsze będzie wiążąc się z dużymi, kosztami, powinna to być jednak sala weselna, położona przy głównej drodze, miejsce, do którego każdy dotrze bez problemu. Lokalizacja w mniej popularnym miejscu może stanowić dla gości spore utrudnienie. Oczywiście można dla nich zorganizować transport autobusami, jednak dodatkowo komplikuje to przygotowania do wesela.

Wyposażenie.

artykuły dekoracyjnePrzyjęcia weselne powinny odbywać się w salach z odpowiednimi elementami wyposażenia. Wyposażenie sali bankietowej powinno być jednym z ważniejszych kryteriów wyboru. Warto zwrócić uwagę, czy w sali bankietowej znajduje się odpowiednia ilość miejsc siedzących, stołów, czy istnieje wystarczająco dużo miejsca do tańczenia, czy istnieje miejsce dla zespołu czy DJ-a, to jednak nie jedyne elementy wyposażenia, na które należy zwrócić uwagę. W przypadku wesela, trzeba przeanalizować, czy istnieje możliwość przygotowania na miejscu jedzenia dla gości i upewnienia się, jakie ono będzie. Nie bez znaczenia jest również to, co znajduje się poza salą. Wskazany jest parking dla samochodów, dzięki któremu goście weselni bez problemu pozostawią swoje samochody, czy też odpowiednie oświetlenie zewnętrznych części obiektu.

Wygląd.

Sala weselna to miejsce, w którym nasi goście spędzą wiele godzin. Warto zwrócić więc uwagę na styl sali, wystrój, zapytać o to, jak wygląda wystrój stricte weselny. Sala o urokliwym wyglądzie, ciekawym wystroju, od razu zbuduje odpowiedni klimat wesela. Oczywiście warto się upewnić, czy wystrój sali znajduje się w cenie najmu, czy też będzie trzeba za niego dodatkowo zapłacić.

Cena wynajmu.

Cena wynajmu dla wielu osób jest niezwykle istotnym kryterium wyboru. Oczywiście ma to sens – organizacja wesela wiąże się z dużymi kosztami, zrozumiałe zatem jest to, iż każdy chce płacić jak najmniej. Analizując ceny najmu sali, warto jednak szukać nie tyle taniej oferty, ale oferty, w której stosunek ceny do oferty jest jak najlepszy. Nieco droższa sala z wieloma udogodnieniami, często, bowiem pozwala obniżyć koszty innych rzeczy związanych z weselem.

Wynajęcie sali na wesele tylko z pozoru jest łatwe. Warto przywiązać do niego dużo uwagi, obejrzeć choć kilka sal, porozmawiać o warunkach wynajmu i wybrać salę, która spełnia oczekiwania w największym stopniu. Wskazana jest szybka rezerwacja terminu, oczywiście potwierdzona umową, wpłata zaliczki – to da pewność, iż sala w terminie naszego wesela zostanie wynajęta dla nas i naszych gości.

Źródło: http://www.wiktoriainfo.pl

Leave a Comment