Wyposażenie domu po remoncie – co warto kupić?

Wyremontowany i odnawiany dom zawsze prezentuje się zupełnie inaczej, a co za tym idzie po zakończeniu remontu zwykle koniecznie jest także zmienienie jego wystroju i wyposażenie, oczywiście nie całego, ale części na pewno, na co zatem warto wydawać pieniądze, a co można tylko odświeżyć i w domu zostawić? Oto kilka rozwiązań, które doskonale wpasują się w wystroju wyremontowanego wnętrza.

Nowe oświetlenie – lampy wiszące czyli lampy klasyczne

LampaTym co opłaca się zmienić po remoncie czy nawet w trakcie jego trwanie jest oświetlenie. W czasie prac remontowych może zmienić rozłożenie sieci elektrycznej, co pozwoli na przesuniecie miejsc w których znajdowały się żyrandole czy też na stworzenie nowych. Dodatkowo zmiana rozłożenie kontaktów pozwoli także na ustawienie w domu nowych lamp stojących, jednak żeby owe zmiany w trakcie remonty można było przeprowadzić, to już przed przystąpieniem do niego, trzeba rozplanować sobie to jak p jego zakończeniu urządzimy konkretne pomieszczenie. Dajmy dla przykłady jeśli do tej pory w domu nie było jadalni, a teraz chcemy ja urządzić, choćby wydzielając na nią przestrzeń w pokoju dziennym, to należało by się zatroszczyć o to, by w miejscy w którym ma stać stół znalazła się lampa, a co za tym idzie trzeba pociągnąć po suficie nowe kable. Nie trudno sobie wyobrazić, że po zakończeniu remontu było by to właściwie nie wykonałem, bo trzeba by prace zacząć na nowo, dlatego tego typu rzeczy trzeba dokładnie rozplanować.

Rodzaje lamp – jest w czym  wybierać

LampaJeśli jednak wszystkie przyłącza i gniazdka mamy już zrobione, a prace remontowe zostały zakończenie, możemy zając się dobieraniem odpowiednich rodzajów lamp. Obecnie na rynku jest ich naprawdę wiele, w samych lampach wiszących można wyróżnić takie rodzaje jak:

  • lampy wiszące klasyczne
  • lampy wiszące w style retro
  • lampy wiszące nowoczesne
  • żyrandole
  • kinkiety

A także wiele innych. To jakie rozwiązanie będzie się najlepiej sprawdzać w danym domu, zależy to w jakiej stylistyce został on utrzymany, jeśli nie można się zdecydować na konkretne rozwiązanie, to zawsze pozostaje bezpieczne rozwiązanie jakim są lampy klasyczne, które praktycznie pasują do każdej aranżacji. Warto także wziąć pod uwagę to, ze ostatnio bardzo modne stały się lampy stojące, więc warto oświetlenie w pokoju uzupełnić o taką lampę.

Nowe meble – ławostoły i ławy rozkładane

Ława rozkładana, stół rozkładanyJeśli chodzi o urządzanie wnętrza to obecnie jeśli chodzi dobór mebli to tym na co należy zwracać uwagę jest ich funkcjonalność, co na znaczeniu zyskuje zwłaszcza wtedy kiedy mamy do czynienia z pokojem o niewielkim metraży. I tutaj warto znów nawiązać do owej jadalni, wiadome jest, ze nie każdy ma na nią miejsce, ale jednak praktycznie prędzej czy później podejmuje się gości, a biorąc pod uwagę, ze dopiero co był remont to zapewne nastąpi to dość prędko, i i wówczas pojawia się zwykle pytanie gdzie ich posadzić, a raczej przy czym. Jako, ze tradycyjne stoły zwykle zajmują bardzo dużo miejsca nie w każdym domu się one znajdują, bo i w sumie po co skoro przez większość czasu są nie wykorzystane i tylko zagraca pokój. Co zatem może być dobrą alternatywą? Można by tu wymienić na przykład rozkładane ławy, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a gdy przyjdzie potrzeba można je rozłożyć. Jako, że ławy jakby ie było bardzo mocno kojarzą się większości osób z czasami PRL-owskimi to należało by tu dać małe sprostowanie. Ponieważ obecnie oferowane w sklepach ławy czy też ławostoły wyglądają naprawdę bardzo elegancko, dzięki czemu są nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale mogą także z powodzeniem być ozdobą salonu w którym stoją.


 

Źródła informacji wykorzystanych w artykule:


 

Kilka słów na koniec:

Wyposażenie domu po remoncie może i nie jest aż tak bardzo konieczne, bo zwykle coś nam pozostało z tego co mieliśmy, jednak niektóre rozwiązanie po prostu trzeba zmienić, tak by odnowiona przestrzeń stała się nie tyle ładniejsza, co praktyczniejsza i wygodniejsza. A jeśli by mówić tu o takim elemencie wyposażenia jakim jest oświetlenie, to dodatkowo jeśli dobrze je dobierzemy to także dochodzi tu aspekt oszczędności.

Leave a Comment