Wyprawka dla noworodka

Każda przyszła mama około siódmego miesiąca ciąży powinna już skompletować wyprawkę dla noworodka oraz dla mamy. Czasem zdarza się, że dziecko rodzi się wcześniej dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. W wyprawce dla dziecka oprócz kosmetyków do pielęgnacji i pieluch powinny znaleźć się ubranka.

Półśpioszki bez stópek rozwiązaniem na lato

Półśpiochy bez stópekWyprawka to nie tylko torba spakowana do szpitala, to także rzeczy, w które dziecko będzie ubierane w pierwszych miesiącach swojego życia. Obowiązkowymi rzeczami są poza pieluchami, akcesoria do pielęgnacji skóry głowy i włosów, akcesoria do obcinania paznokci, kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji, ręczniki, kocyki, smoczki uspokajające, butelki do mleka – jeśli mama nie może karmić sama oraz ubranka. Najwygodniejsze do nakładania dla dziecka są pajace, śpiochy oraz półśpiochy, ze stópkami albo bez. Pajace doskonale nadają się do nakładania na noc, jako piżamka. Śpiochy oraz półśpiochy to strój dzienny. Najwygodniejsze w noszeniu są śpiochy, pod które wkładamy kaftanik. Czasem jednak, kiedy dziecko urodzi się latem, lepiej założyć coś w czym dziecku nie będzie gorąco. Doskonale do tego nadają się półśpiochy. Półśpiochy bez stópek świetnie sprawdzą się w upalne dni i ciepłe noce. Ubranka te występują właściwie w każdym rozmiarze od 0 do 2 lat. Szeroka gama kolorystyczna, wzory, obrazki oraz różnorodna faktura materiału pozwoli każdej mamie dobrać półśpiochy, które będą najlepiej pasowały do kaftaników i bluzeczek malucha.

Niemowlakowi, tak jak i dorosłemu też jest gorąco, jeśli bardzo marudzi warto mu założyć coś lżejszego. Zaletą półśpiochów bez stópek jest to, że można do nich założyć skarpetki i zdjąć je, jeśli temperatura zrobi się wyższa, bez konieczności ściągania całych śpiochów.