Wytrzymały zlew granitowy

 

Kuchnia jest jednym z pomieszczeń w naszym domu, w którym w rzeczywistości spędzamy bardzo dużo naszego czasu. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że sporo czasu spędzanego w kuchni jest związane z gotowaniem. Czas ten jest jednak zależny w dużej mierze od tego czy nasza kuchnia jest odpowiednio wyposażona. Niektórych elementów wyposażenia kuchni po prostu w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć.

Mocne i piękne zlewy kuchenne

kamienny zlewProjektowanie i urządzanie kuchni jest jednym z najtrudniejszych zadań związanych z uwijaniem sobie przysłowiowego gniazdka. Urządzając kuchnię musimy pamiętać o zakupieniu najróżniejszych dodatków bez których kuchnia nie była pomieszczeniem w pełni funkcjonalnym. Bardzo istotnym elementem wyposażenia kuchni jest zlew. Niegdyś nie było zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o zlewy. Wybierać można było jedynie między zlewami stalowymi lub też takimi, które dodatkowo były pokrywane emalią. Na chwilę obecną do tego grona dołącza również kamienny zlew. Niekiedy spotkać się Państwo mogą również z innym określeniem tego zlewu, które brzmi zlew granitowy. Czasami także mówi się o tych zlewach, że są kwarcowe. Wpływ na to ma fakt, że w składzie takiego zlewu znajduje się niekiedy nawet 30 procent kwarcu. Resztę stanowi żywica epoksydowa oraz oczywiście najróżniejsze barwniki i składniki odpowiadające za skuteczne łączenie żywicy z kwarcem.

Zlewy kamienne mogą sprawić, że nasza kuchnia nabierze bardzo ciekawego wyglądu. Zlewy te występują w różnych wersjach kolorystycznych dzięki czemu łatwo dobierzemy taki zlew, który będzie idealnie pasował do wystroju całej kuchni. Ostatnimi czasy do najbardziej pożądanych zlewów kamiennych zaliczyć można zlewy beżowe, które posiadają jedną lub dwie komory oraz przede wszystkim są wyposażone w ociekacz.