Zakłady oferujące różnego rodzaju trumny

 

Korzystanie z usług zakładu pogrzebowego jest konieczne, kiedy umiera ktoś bliski. Najbliższa rodzina jest wtedy pogrążona w żałobie i często nie wyobraża sobie konieczności załatwienia wszystkich formalności związanych z pogrzebem. W związku z tym zakłady wyspecjalizowały się i mogą zrobić wszystko za nas.

Trumny drewniane w ofercie zakładów pogrzebowych

zakład pogrzebowyPracownicy zakładu pogrzebowego bez problemu mogą skontaktować się z księdzem, orkiestrą pogrzebową, zorganizować kremację. Oferta zakładów pogrzebowych jest oczywiście znacznie bogatsza w zależności od potrzeb rodziny zmarłej osoby. Na pewno w ofercie zakładów pogrzebowych znajdują się również trumny. Jeśli odbędzie się tradycyjny pogrzeb (katolicki, świecki czy inny), konieczny jest zakup trumny, w której znajdzie się ciało osoby zmarłej. Dobry zakład pogrzebowy na pewno będzie miał do wyboru trumny w różnych rozmiarach – zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Można również skorzystać z oferty trumny na zamówienie. Wtedy przygotowywana jest trumna o konkretnych wymiarach. Z jakiego materiału może być wykonana trumna? Najczęściej rodziny zmarłych wybierają trumny drewniane. Są to trumny z solidnego drewna. Do produkcji trumien drewnianych wykorzystuje się olchę, dąb, jesion, grab i inne drzewa. Dodatkowo trumna jest oczywiście polerowana i pokrywana odpowiednią warstwą lakieru, dzięki czemu jest błyszcząca. Można wybierać drewno jasne, ciemne.

Trumny drewniane można również malować np. na kolor biały. Poza tym trumna może być otwierana tylko w jednym miejscu lub w dwóch (dwie oddzielnie otwierane pokrywy). Wnętrze wypełniane jest odpowiednim materiałem i dodatkami zdobiącymi (np. kwiatami). Ważny jest też wybór odpowiednich okuć trumny (metalowych). Na trumnie może znaleźć się też metalowy krzyż czy inne religijne dodatki.