Zalety programów wspierających sprzedaż

Jest wiele czynników, które mogą nas motywować do pracy i działania. Są to zarówno czynniki pośrednie, zależne od okoliczności, lub innych ludzi, oraz te które bezpośrednio oddziaływają na nasz osobisty rozwój i cechy osobowościowe. Jakie więc mogą być, najbardziej skuteczne działania motywacyjne stosowane w firmach?

Najlepsze działania motywacyjne dla firm

incentive dla firmJako dyrektor handlowy, często obserwuję zachowania które świadczą o pewnym wypaleniu zawodowym. Moim zadaniem wówczas, oprócz wychwycenia tego momentu, jest odpowiednio zareagować i pomóc danym pracownikom, odzyskać istotne dla firmy zaangażowanie. Oprócz takiego wsparcia i bezpośrednich działań motywacyjnych, na rynku mamy dostęp do różnego rodzaju usług z tym związanych i dedykowanych dla firm. Są to między innymi programy incentive dla firm. Ich zalety i skuteczność, udało mi się sprawdzić osobiście. Jednak aby wybrać tą odpowiednią firmę, należy trochę przeszukać oferty i posprawdzać referencje. Najlepsi to ci, którzy dzięki rozbudowanemu zapleczu technologicznemu i wysokim kompetencjom, zapewnią kompleksową realizację programu motywacyjnego, lub po prostu wsparcia sprzedaży. Ich możliwości, powinny wykraczać poza zwykłą marketingową obsługę, związaną z kreowaniem produktu i komunikacji. Po ustaleniu celów, jakie założyliśmy wspólnie z przedstawicielem wybranej firmy, mogłem obserwować tworzenie kompleksowego modelu biznesowego. Opierał się on, na dogłębnej analizie wszystkich struktur sprzedażowych, w tym kanałów dystrybucji, otoczenia, konkurencji, celów, systemu wynagrodzeń, warunków handlowych itp. Program zawierał również obsługę konkursu motywacyjnego, oraz programów lojalnościowych, w tym także program wyjazdu incentive jako nagrody głównej.

Zorganizowany wyjazd był doświadczeniem składającym się z niecodziennych elementów, był formą podziękowania pracownikom za ich pracę, co sprawiło że wykorzystując swoje talenty, pokonując słabości, a nawet odkrywając nowe pasje, wrócili pewniejsi siebie i jeszcze lepiej przygotowani do pracy.