Zaplanowanie wyjątkowego ślubu w plenerze

Każdy z nas chce, aby ten dzień był niezapomniany, dlatego właśnie wkładamy tyle pracy w jego przygotowanie. Drobiazgowo planujemy każdy szczegół uroczystości ślubnej, w ten dzień wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.

A może ślub w plenerze zamiast tradycji?

ślubNajważniejszym elementem od którego zaczynamy jest dobór tematu przewodniego. Zwykle jest to kolor, przedmiot lub styl, typu żeglarski, country itp. Młode Pary mają jednak bujną wyobraźnie i niekiedy decydują się na bardziej fantazyjne pomysły jak motyw filmowy, ich hobby, pasja czy zawód. Gdy zdecydujemy się już na daną konwencję możemy zacząć poszukiwania związanych z nią dodatków do strojów Państwa Młodych, dekoracji sali i kościoła, zaproszeń i innych gadżetów. Najgorętszym okresem ślubnym jest lato, głównie ze względu na to, że umożliwia nam ono szerokie pole do popisu w kwestii organizacji wesela. Wiele osób zamiast tradycyjnych sali bankietowych z ceremonią w budynku kościoła bądź urzędzie stanu cywilnego, decyduje się na przyjęcie na świeżym powietrzu. Może to być stary dwór, plaża, alejka w parku lub prywatny ogród. Co prawda organizacja takiego ślubu wymaga większej ilości formalności, ale poświęcenie to jest warte zachodu, gdyż zyskujemy wymarzoną scenerię. Zabierając się do przygotowań, powinniśmy pamiętać, że lato potrafi zaskakiwać, dlatego trzeba postarać się o dach nad głową. Najlepszym, a zarazem najtańszym sposobem będzie wynajem namiotu. Dodatkowo należy zatroszczyć się o zaplecze sanitarne oraz miejsca do przechowywania żywności, a także źródło prądu.

Samochód na ślub – klasyka czy innowacja?

ślubNajczęściej decydujemy się na tradycyjne auto na ślub, nasze własne bądź wypożyczone. Do niedawna prestiżem był dojazd na ślub luksusową limuzyną jak np. Lincoln Town Car. Jednak teraz coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem samochodów zabytkowych jak np. Ford Mustang, Cadillac Deville, Buick Special Fastback, angielski Rolls-Royce czy nasza polska Warszawa i Syrena. Do bardziej nietypowych pomysłów możemy zaliczyć motocykle w stylu Harley Davidson lub WSK, powozy konne, wypożyczona ciężarówka czy konie.

Dobra zabawa to dobra muzyka – zespół czy dj na wesele

djAby zapewnić gościom udaną zabawę, konieczne jest, poza dobrym wyżywieniem, zapewnienie dobrej muzyki. Należy ją dobierać nie tylko od upodobań Państwa Młodych, ale także do gości i ich wieku. Decyzja rozgrywa się pomiędzy dj’em, a zespołem. Każdy z tych sposobów dostarczania muzyki niesie za sobą pewne zalety, dla dj’a są to:

 • niższy koszt,
 • bogatszy repertuar,
 • mniejsza ilość przerw,
 • możliwość połączenia dj’a z funkcją wodzireja.

Natomiast decydując się na kapele zyskujemy:

 • autentyzm i niepowtarzalny klimat,
 • prestiż,
 • wykorzystanie „żywych” instrumentów.

Fotograf ślubny – czym kierować się przy wyborze?

fotograf ślubny robiący zdjęcieZaczynając poszukiwania warto zasugerować się opinią innych i poszukać fotografa wśród znajomych par, przeglądając ich albumy i zdjęcia ślubne. Jeżeli jednak żaden nie zrobił na Was wrażenia, czas skorzystać z internetu. Przede wszystkim, zanim przystąpimy do negocjacji, należy obejrzeć portfolio potencjalnego fotografa oraz sprawdzić jego doświadczenie. Oglądając zdjęcia zwróćcie uwagę na to czy pary nie są ustawione tylko w jednych pozach i czy wszystkie zdjęcia nie są z tych samych miejsc. Gdy dojdzie do spotkania należy upewnić się co dokładnie wchodzi w skład podanej ceny. Często oferty przedstawiane są w dwóch pakietach, podstawowym i rozszerzonym. Pierwszy obejmuje zdjęcia w kościele, na weselu, czasami przygotowania. Natomiast pakiet rozszerzony zawiera dodatkowo uwiecznienie błogosławieństwa rodziców, a także bardziej urozmaicony album (większa ilość zdjęć). Poproście jeszcze raz o portfolio do przejrzenia, a także zapytajcie o:

 • godziny pracy
 • ubranie
 • zapasowy sprzęt
 • wstępny plan fotografowania dnia ślubu
 • czy dojazd na miejsce ślubu wliczony jest już w cenę

Nie zapomnijcie o podpisaniu umowy, a gdy korzystacie z firmy zatrudniającej fotografów, zwróćcie uwagę czy w umowie widnieje nazwisko fotografa, którego wybraliście.


Źródła tekstu:


Podsumowanie

Organizacja ślubu to spore wyzwanie. Wymaga poświęcenia wiele uwagi oraz energii. Najważniejsze jest jednak to, aby ten dzień był Wasz, gdyż to właśnie Wy będzie go najdłużej wspominać.

Leave a Comment