Zastosowanie folii termokurczliwej

Zastosowanie folii termokurczliwej jest dobrym sposobem do szczelnego i sztywnego pakowania produktów konfekcjonowanych, na przykład butelek, puszek, materiałów z tworzyw, metalu i drewna. Takie opakowanie pozwala na łączenie przedmiotów w równe pakiety i zgrzewki. Przez to, że po obkurczeniu folia przylega do przedmiotów nie trzeba ich dodatkowo pakować.

Pakowanie przedmiotów w folii

tunele do pakowania w folię termokurczliwąFolia termokurczliwa świetnie zabezpiecza przedmioty przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, Do wnętrza pakunku nie dostanie się woda, kurz, brud, promienie słoneczne. Chroni również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takie folie mogą występować w formie taśmy, rękawa lub półrękowa. Mogą mieć także różne kolory, a także wielkości i grubości. Wszystko jest dostosowywane do potrzeb produktów i maszyn pakujących. Pakować możemy w sposób tradycyjny za pomocą opalarki ręcznej albo wykorzystywać tunele do pakowania w folię termokurczliwą. Takie tunele są doskonałym połączeniem funkcjonalności i jakości wykonania. Tunele mogą być wykorzystywane do indywidualnej pracy, a także współpracować ze zgrzewakami i pakowarkami. W ten sposób tworzą kompletne linie pakujące. W tunelu obiekt przemieszcza się po specjalnej taśmie, gdzie folia w którą zostanie zapakowany jest poddawana procesowi obkurczania. Obkurczanie odbywa się dzięki cyrkulacji gorącego powietrza wytwarzanego przez grzałki. Stosuje się to w branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. 

Są to trwałe, skuteczne i mocne opakowania każdego produktu. W branży spożywczej w ten nieskomplikowany sposób pakuje się w zgrzewki napoje, słoiki z potrawami, czy różne suplementy. W przemyśle natomiast pakuje się drzwi, brykiet, meble, wyroby papiernicze, zabawki, puszki, kartony i wiele innych. Pakowanie termokurczliwe jest często stosowaną techniką.