Zatrudniłam się, jako opiekunka w Niemczech

Jako opiekunka osób starszych pracowałam już od wielu lat. Miałam naprawdę bardzo duże doświadczenie i wiedzę, ale moi dotychczasowi pracodawcy w ogóle tego nie doceniali. Niedawno zauważyłam, że wiele moich koleżanek po fachu, wyjeżdża do pracy do Niemiec oraz Holandii. Od jednej z nich dowiedziałam się, że jest to spowodowane lepszymi warunkami zatrudnienia oraz wyższą płacą w porównaniu do naszego kraju.

Dobrze zarabiam, jako opiekunka osoby starszej

ile zarabia opiekunka osoby starszej w niemczech i holandiiZapytałam się jej, ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech i Holandii? Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, kiedy okazało się, że opiekunka całodobowa może liczyć na wynagrodzenie dochodzące nawet do dwóch tysięcy euro miesięcznie. Oczywiście, konkretna płaca jest zawsze ustalana indywidualnie. Zależy to między innymi od tego, czy opiekujemy się osobą obłożnie chorą, leżącą w stanie paliatywnym, czy tylko pomagamy w codziennych czynnościach seniorom. Opiekunki medyczne dla osób starszych w tych krajach mogą także liczyć na pełny pakiet opieki socjalnej oraz zakwaterowanie. Zachęcona tak pozytywnymi komentarzami na temat tego typu pracy, zdecydowałam się wyjechać do pracy, jako opiekunka osoby starszej. Znałam język angielski oraz niemiecki, a także podstawy holenderskiego, dlatego nie miałam nawet bariery językowej. Szybko przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja.

Przede wszystkim dlatego, że teraz zarabiałam o wiele więcej. Pracodawca gwarantował naprawdę bardzo dobre warunki zatrudnienia, a płaca regularnie i zawsze terminowo wpływała na moje konto. Jestem bardzo zadowolona także z lekkiej i fajnej pracy przy bardzo miłym małżeństwie w podeszłym wieku. Cieszę się także, że koszty życia w Niemczech, gdzie wyjechałam, są naprawdę niskie, przez co mogę dużo zaoszczędzić.