Zdrowa woda z kranu

Do naszych mieszkań i domów za pomocą sieci wodociągowej dostarczana jest woda, która spełnia podstawowe parametry zdrowotne, tak aby nadawała się ona do picia. Niestety nie zawsze taka woda jest wysokiej jakości, a spełnienie podstawowych wymagań nie wiele tutaj znaczy poza tym, że się taką wodą nie zatrujemy.

Stacje uzdatniające wodę w domach

stacja uzdatniania wody do domuWoda, w naszych kranach powinna być zdrowa i o taką wodę powinniśmy walczyć. Dobrze jeśli bezie miała wiele składników odżywczych, takich jak te w wodach mineralnych. Jednocześnie dla naszych sprzętów domowych mocno mineralizowana woda nie zawsze będzie odpowiednia i może wpłynąć na ich zniszczenie. Aby zadbać o jakość wody niezbędna będzie odpowiednia  stacja uzdatniania wody do domu umieszczona zaraz na początku przyłącza wodociągowego, za licznikiem. Od konstrukcji i rodzaju takiej stacji zależy wiele, na przykład jak mocno zmineralizowaną wodę będziemy posiadać w naszym kranie. Wszelkiego rodzaju filtry i dodatkowe urządzenia wzbogacają zawartość naszej wody o odpowiednie składniki i oczyszczają ją z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Warto dbać o takie stacje, gdyż wymagają one częstej kontroli stanu pracy, wymiany filtrów i uzupełniania niektórych elementów, takich jak sól do regeneracji złoża w zmiękczaczu wody. Przed zakupem urządzenia należy ocenić zapotrzebowanie na wodę w naszym domu i wybrać odpowiednio wydajny zestaw, tak aby nadążył za naszym zużyciem.

W wielu domach ze względu na to, że urządzenia potrzebują inną wodę niż ludzie stosuje się dodatkowe uzdatnianie za pomocą zbiorników filtracyjnych. W takim przypadku wodę maksymalnie się zmiękcza, aby była ona dostosowana do pralek, czajników i żelazek, natomiast, jeśli chcemy wypić wzbogaconą o różne minerały wodę, to po prostu wodę z kranu buforujemy w zbiorniku mineralizującym.