Zieleń w domu

 

Kiedy urządzamy nasze mieszkanie, może wydawać się nam, że pomieszczenia cechują się surowością i brakuje im odpowiedniego ocieplenia. Aby zniwelować ten efekt, powinniśmy umieścić w przestrzeni naszego mieszkania rośliny, które będą łatwe w pielęgnacji, a jednocześnie doskonale będą spełniały swoje zadania w zakresie ożywienia pokoju.

Wybór zieleni do wnętrza

zieleń we wnętrzachNa polskim rynku znajdziemy całkiem dużo niezwykle zróżnicowanych propozycji zieleni do wnętrz. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wszelkiego typu rośliny doniczkowe, które bez większego problemu znajdziemy w sklepach ogrodniczych i nie tylko. Kiedy zależy nam na tym, by zieleń we wnętrzach była łatwa w pielęgnacji, dobrym rozwiązaniem może okazać się wybór roślin liściastych, które nie przechodzą etapu kwitnienia. Jeśli zależy nam na tym, by nasza zieleń tworzyła ciekawą i kolorową aranżację, interesujące mogą okazać się dla nas produkty, które wypuszczają pączki i przechodzą etap kwitnienia kilka razy do roku. Kupując rośliny, które mają tworzyć kompleks zieleni w naszym mieszkaniu, powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby konkretnych gatunków roślin i porównać je z uwarunkowaniami, jakimi cechuje się konkretne pomieszczenie w naszym domu. Niektóre rośliny zielone będą potrzebowały mocno nasłonecznionego miejsca, inne zaś wręcz przeciwnie, do odpowiedniego rozwoju będą potrzebować miejsca odpowiednio zacienionego.

W wyborze roślin, które będą miały pełnić rolę zieleni w naszym mieszkaniu, z całą pewnością pomóc mogą nam pracownicy sklepów ogrodowych, którzy doskonale znają się na potrzebach poszczególnych typów kwiatów doniczkowych. Jeśli będzie nam zależało na bardziej rozbudowanych rozwiązaniach, również doradzą nam, czego będziemy potrzebować, by je zrealizować.