Żyłka do kosy spalinowej

Każdy kto ma ogród lub działkę wie jak szybko rosną chwasty i trawa. Szczególnie w okresie wiosennym i letnim rośliny rosną szybko. By móc cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem należy regularnie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne.

Elementy wymienne do kosy spalinowej

głowica żyłkowa do kosy spalinowejW tym celu wielu z nas posiada kosiarki i kosy. Kosiarki nadają się do koszenia trawników. Kosy spalinowe dochodzą do trudno dostępnych miejsc i często pomagają nam przy koszeniu nierównych ogrodów oraz skarp. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że tylko prawidłowa eksploatacja oraz wymiana elementów ulegającym zużyciu wydłuża życie naszych sprzętów ogrodowych. Jedna z najszybciej zużywających się elementów w kosach spalinowych jest głowica żyłkowa. Głowica ma szpulę na którą nawinięta jest żyłka. Żyłka ścina trawę oraz drobne gałęzie. Elementy tnące, z których składa się głowica wykonywane są z różnego rodzaju materiałów w tym z tworzyw sztucznych takich jak nylon. Zużycie żyłki podczas pracy kosy jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Gdy żyłka się kończy wystarczy na szpulę nawinąć nową. Częste sprawdzanie stanu żyłki pozwala na bieżąco dbać o nasze urządzenie. Głowica to element najczęściej ulegający awariom i zepsuciu dlatego jest to część wymienna. Oryginalna głowica żyłkowa do kosy spalinowej jest bardzo droga i często trudno dostać oryginał w lokalnym sklepie. Warto zatem znaleźć solidny zamiennik lub wybrać kosę, której elementy zamienne są dostępne oraz stosunkowo tanie. Wiele firm wychodzi naprzeciw swoim klientom produkując części wymienne dostępne w różnych krajach.

Kosy spalinowe cieszą się wielką popularnością. Popularność tą zawdzięczają temu, że są proste w obsłudze, dochodzą w trudno dostępne miejsca oraz są niezwykle wydaje. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ukształtowanie terenu może powodować trudności podczas użytkowania zwykłej kosiarki.