Jak sfinansować zakup zbiorników ciśnieniowych?

Firma potrzebuje specjalistycznych zbiorników, a ty nie masz funduszy na ich zakup. Zastanawiasz się, jak rozwiązać tę niekorzystną dla siebie sytuację. W poniższym artykule być może znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci rozwiązać problem.

Wybór zbiorników ciśnieniowych

Zbiornik ciśnieniowy ze stali nierdzewnejDla osób niezorientowanych warto w ramach wstępu wyjaśnić, do czego może służyć zbiornik ciśnieniowy. Jest on wykorzystywany do przechowywania różnego rodzaju surowców. W takim zbiorniku można magazynować:

 • gazy niepalne;
 • amoniak;
 • powietrze;
 • wodę;
 • skropliny

Tego typu, nazwijmy to, magazynowanie surowców może być stosowane w różnych branżach od chłodnictwa po ogólnodostępne budynki. Temperatura w środku jest zależna od potrzeb i może osiągać wartości zarówno dodatnie, jak i ujemne. Daje to szerokie możliwości przechowywania substancji. Nie bez powodu zbiorniki takie mają cylindryczny kształt. Są budowane w ten sposób, ponieważ w ten sposób zapewnia się najlepszy stosunek masy do ciśnienia. Niejeden producent zbiorników ciśnieniowych oferuje indywidualne wymiary tych obiektów. Klient może dobrać takie rozmiary, jakie będą mu odpowiadać. Ponieważ takie zbiorniki muszą być zgodne z uregulowaniami prawnymi, firmy zajmują się przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji i stworzeniem obiektu zgodnie z tymi wytycznymi. Zanim kupisz takie miejsce do magazynowania różnych substancji, przemyśl kwestię swoich potrzeb. W zależności od tego, co chcesz przechowywać i w jakiej ilości, może ci być potrzebny obiekt o różnych wymiarach i nieco zmienionych właściwościach. Najważniejsze jednak, abyś kupował zbiorniki ze sprawdzonego źródła.

Sposoby finansowania zbiorników ciśnieniowych

Pieniądze z pożyczki dla firmMożesz zakupić zbiorniki, używając różnych źródeł finansowania. Wymienię tylko kilka, które są najczęściej stosowane. Są to:

 • kredyty;
 • pożyczki;
 • dotacje;
 • wkład członków spółki;
 • fundusze

Najczęściej stosowanym sposobem finansowania są oczywiście kredyty. Oczywistym jest jednak, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nie każda firma ma na tyle dobrą historię kredytową, aby udzielono jej kolejnego wsparcia finansowego. Być może dotąd nie spłacałeś pożyczek na bieżąco i teraz Biuro Informacji Kredytowej nie ma zbyt dobrych informacji na temat twojego przedsiębiorstwa. Twoja ocena punktowa jest niska i nie ma szans, żeby się to szybko zmieniło. Nie jest to jednak powód, żeby się załamywać, ponieważ możesz próbować skorzystać z innego źródła finansowania. Ponadto teraz często jest możliwość wzięcia kredytu bez BIK. Istotne tylko, abyś wziął go rozsądnie, wcześniej zapoznając się z warunkami.

Pożyczka dla firm bez BIK – czy to dobry pomysł na sfinansowanie zbiorników

Środki z kredytu dla firmNa rynku istnieje wiele możliwości pożyczenia pieniędzy bez obaw, że niezbyt chlubna historia w BIK wpłynie na decyzję o udzieleniu bądź nie kredytu. Są one udzielane przez instytucje pozabankowe, które nie sugerują się tym, co miało miejsce i jest odnotowane w BIK-u. Dzięki temu każdy może skorzystać z takiego kredytu, nawet jeśli wcześniej się nie wykazał. Istnieje wiele instytucji, które ich udzielają. Ważne, żeby wybrać kredyt dla firm bez BIK, który będzie miał korzystne warunki spłaty. Jest on wówczas dobrym wyborem na sfinansowanie inwestycji zakupu zbiorników ciśnieniowych. Zawsze trzeba dokładnie przeczytać dokumenty, które chcemy podpisać, aby nie wpaść w pułapkę pożyczki, której nie będziesz następnie w stanie spłacić.

 


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

 • Bepis – strona internetowa producenta zbiorników ciśnieniowych ze stali nierdzewnej
 • Janvest – witryna internetowa firmy oferującej kredyty dla firm bez bik
 • Inzynieria.com – portal internetowy poruszający zagadnienia związane z inżynierią

Podsumowanie

Masz kilka możliwości sfinansowania zakupu zbiorników ciśnieniowych. Możesz starać się o dotację, kredyt czy inną pożyczkę. Zawsze jednak zwróć uwagę na warunki tych rozwiązań, aby zamiast rozwiązania jednego problemu z czasem nie pojawił się zaraz następny: jak to wszystko uregulować. Przy każdej inwestycji kluczowe jest przeliczenie sobie jej kosztów i przeanalizowanie czy firmę na to stać. Odpowiednie zarządzanie kapitałem zawsze sprawia, że przedsiębiorstwo może działać efektywnie i nie pojawiają się dodatkowe problemy wynikające ze złej kalkulacji.

Leave a Comment