Wynajem fotobudki na dzień dziecka organizowany w przedszkolu

Fotobudki to coraz częściej wybierana atrakcja na różnego rodzaju przyjęcia i wyjątkowe dni w życiu rodzinnym i firmowym. Pozwala ona na uwiecznienie wrażeń w nieco nietypowy sposób, dostarczając przy tym niejednokrotnie sporo radości. Często ten pomysł sprawdza się na weselach, imprezach karnawałowych czy większych eventach.

Czy przedszkole powinno wynająć fotobudkę dla dzieci?

dziecko w przedszkoluWynajem fotobudki to ciekawy pomysł na urozmaicenie przedszkolnego życia. Przydaje się czasem coś nowego, co urozmaici codzienną rutynę, kiedy na przykład dzieci zwiedziły już większość głównych miejsc w pobliskiej Bydgoszczy czy Toruniu albo bawiły się już na miliony różnych sposobów i zabawki przedszkole po prostu już im się nudzą. Często w związku z takimi okazjami jak bal karnawałowy czy dzień dziecka zamawiane są w tej placówce usługi fotograficzne. Dla dzieci jednak nie są one niczym fajnym, ponieważ muszą się ustawić do zdjęcia, ładnie uśmiechnąć, podczas gdy jakiś pan je uwiecznia. Jest to dobra pamiątka dla rodziców i dla samych maluchów, kiedy już podrosną. W czasie jednak, kiedy dochodzi do robienia fotografii dzieci nie mają z tego żadnej radości, a niektóre się dodatkowo stresują. Te bardziej wrażliwe czasami nawet płaczą. Zarówno dorośli, jak i dzieci czerpią pozytywną energię, mogąc zrobić sobie zdjęcie w jakimś śmiesznym przebraniu czy z nietypowym rekwizytem. Niby tak niewiele, a jednak urozmaica nawet bardzo typowe i nudne przyjęcie.

 

Odbitki zdjęć z foto budki

fotobudkaFotobudka może być natomiast ciekawym uzupełnieniem typowych usług fotograficznych albo być zastosowana zamiast nich. Pozwala ona usunąć źródło lęku dziecka i może dostarczyć mu ciekawą rozrywkę. Dzieci uwielbiają się przebierać, więc jeśli przedszkole dodatkowo zapewni swoim wychowankom interesujące stroje, to na pewno urozmaici im dzień. Plusy fotobudki:

  • nietypowe zdjęcia
  • ciekawa pamiątka
  • dodatkowa rozrywka
  • jest niedroga w porównaniu z innymi usługami eventowymi
  • świetnie sprawdza się jako urozmaicenie „sztywnego” wydarzenia

Fotobudka sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jeżeli przedszkole zamawia foto budkę to dobrze jest, aby pani przedszkolanka albo specjalnie wynajęty animator zabawiał dodatkowo dzieci. Mogą one własnoręcznie przygotować dla siebie rekwizyty, bawić się w przymierzanie strojów (można je pożyczyć z wypożyczalni), zrobić konkurs na najgłupszą minę albo najśmieszniejszy gadżet. Sporo zależy od inwencji opiekunów. Dzieci jednak wystarczy często jedynie zachęcić do zabawy i pokazać im, jak to działa, aby całkowicie pochłonęła ich zabawa.

Fotobudka – czy to drogie przedsięwzięcie?

foto budkiZamówienie fotobudki to nie jest aż tak duży koszt. Oczywiście wiele zależy od miasta. Wiadomo, że taka usługa w Warszawie będzie droższa niż w jakimś mniejszym miasteczku. Koszty mogą znacznie wahać się w różnych rejonach kraju od pięciuset złotych do nawet tysiąca. Także zakres usług może być różny. Wszystko zależy od firmy wynajmującej oraz od potrzeb wynajmującego. Inny będzie zakres tej usługi przeznaczonej na spotkanie biznesowe, inny na dzień dziecka w przedszkolu. Foto budka może też być wynajęta na różny okres i wtedy też cena będzie sie znacznie różnić. Można wynająć ją na godzinę albo nawet na cały dzień. Warte rozważenia jest rozwiązanie polegające na samodzielnym stworzeniu takiej budki. Z pewnością niewiele trzeba, aby zbudować ją dla dzieci w przedszkolu, a stroje i rekwizyty można przygotować samodzielnie i zapewnić tym samym maluszkom dodatkową atrakcję. Można także wypożyczyć je osobno, jeśli budka będzie skonstruowana za pomocą możliwości przedszkolnych. Taką fotobudkę zrobiły jakiś czas temu opiekunki w Mławie i dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wystarczył aparat na statywie i trochę inwencji twórczej.


Ciekawe informacje dotyczące tematu są dostępne na:


Podsumowanie

Fotobudka to ciekawa opcja na urozmaicenie corocznego eventu organizowanego z okazji dnia dziecka lub innego ważnego święta w życiu przedszkolaka. Zamiast co roku bawić się jedynie w przebieranie i tańce, można czasami wymyślić coś innego, co też spowoduje ożywienie wśród małych wychowanków.

Leave a Comment